Czym jest IronCloud

Czym jest IronCloud

Możliwość komentowania Czym jest IronCloud została wyłączona

Kim jesteśmy

Iron Cloud jest polską chmurą należącą do portfolio marek firmy Engave S.A. – polskiego integratora IT z sektora nowych technologii. Powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na specjalizowane usługi chmurowe związane z bezpieczeństwem tworzenia i przywracania kopii zapasowych oraz utrzymaniem środowisk odtwarzania danych w czasie awarii. Skupiamy się na produktach typu Backup as a Service, Disaster Recovery as a Service, Backup urządzeń końcowych (komputery, laptopy, tablety czy smartfony) skierowanych do szerokiego grona odbiorców – szczególnie do firm z sektora MŚP oraz sektora bankowego. Cechują nas proste i przejrzyste zasady licencjonowania oraz unikalna możliwość samodzielnej konfiguracji uruchomienia usługi, bez względu na wielkość chronionej instalacji.

Jaką wartość zyskujesz dzięki usługom Iron Cloud:

Ochrona przed cyberprzestępczością

Kwestia tworzenia kopii bezpieczeństwa i zapewnienia możliwości awaryjnego odtworzenia środowiska lub jego elementów staje się coraz istotniejsza w obliczu nowych, nasilających się zagrożeń, w tym ataków typu ransomware.
Prosta nawigacja i przystępna cena
Usługi IronCloud są samoobsługowe, przejrzyste i jednoznacznie wycenione. W przypadku usług związanych z tworzeniem kopii i awaryjnym ich przywracaniem, na wysokość opłat wpływa tylko obsługiwana liczba maszyn wirtualnych i dostępna przestrzeń dyskowa.

Bezpieczeństwo użytkowania

Iron Cloud oferuje bezpieczne miejsce przechowywania kopii zapasowych z zachowaniem zgodności z normami bezpieczeństwa ISO i KNF. Kopie zapasowe i środowiska typu Disaster Recovery umieszczone są w – spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa – Data Center na terenie Polski.

Dostępność i wydajność

Iron Cloud korzysta z najnowszych technologii niezawodnych producentów rozwiązań chmurowych, co gwarantuje wysoką efektywność działania, szybką dostępność do backupowanych danych oraz bezpieczeństwo podczas odtwarzania. Współpracujemy z Vendorami IT, jak Veamm, Red Hut, Microsoft, Storware, Oracle.

Skalowalność na potrzeby sektora MŚP

Usługi Iron Cloud kierujemy, przede wszystkim, do małych i średnich przedsiębiorstw, dla których dziś nie ma prostej oferty na polskim rynku.